رفتن به محتوای اصلی

آیا ساس‎ها با خشکشویی از بین می‎روند؟

خشکشویی فرایندی است که در آن برای شستن لباس ها به جای آب از یک نوع ماده شیمیایی استفاده می کنند. این ماده شیمیایی که پرکلرواتیلن نام دارد بصورت دستی یا در ماشین های خشکشویی برای نظافت البسه مورد استفاده قرار می گیرد. سپس لباسها از طریق آویخته شدن و یا در ماشین خشک کن، تحت دمای پایین و با تنظیمات حساس خشک می شوند. چه ماشین های خشکشویی و چه خشک کن ها هیچکدام به اندازه ای گرما تولید نمی کنند که بتوانند ساس ها را از بین ببرند.

هرچند ماده شیمیایی مورد استفاده در این فرایند – پرکلرواتیلن – ساس ها را از بین می برد. بنابراین در پاسخ به این سؤال که آیا فرایند خشکشویی ساس ها را نابود می سازد یا نه؟ باید گفت: بله

اما برخی واحدهای خشکشویی از این ماده شیمیایی استفاده نمی کنند که در اینصورت پروسه خشکشویی قادر به از بین بردن ساس ها نخواهد بود.

برخی نکات مفید جهت از بین بردن ساس ها با استفاده از روش خشکشویی

یک. مطمئن شوید واحد خشکشویی مورد نظر از ماده پرکلرواتیلن استفاده می کند.

دو. زمان تحویل البسه، پرده ها و … حتماً به خشکشویی اطلاع دهید که آیتم هایی تحویلی آلوده به ساس می باشند تا آنان را به طور جدا از سایر البسه و آیتم ها شستشو دهند.

سه. لباس های آلوده به ساس را در کیسه پلاستیکی جدا قرار داده و پس از تحویل به خشکشویی سریعاً کیسه را از بین ببرید. موقع تحویل گرفتن لباس های تمیز از یک کیسه تمیز دیگر استفاده کنید.

چهار. ماشین های خشکشویی فقط برای کار به مدت چند دقیقه تنظیم می شوند. ماشین های خشک کن مورد استفاده در این فرایند نیز بر روی دمای پایین و کار به مدت چند دقیقه تنظیم می گردند. بنابراین نیازی نیست که نگران وارد شدن آسیب به پارچه های حساس باشید.

پنج. برخی از خشکشویی ها البسه آلوده به ساس را نمی پذیرند، اما به هر صورت لازم است قبل از تحویل حتماً کارکنان را این موضوع مطلع ساخته و در صورت عدم پذیرش آیتم ها دنبال خشکشویی دیگری بگردید. در صورت عدم دسترسی به واحد خشکشویی آیتم‎های آلوده را در خانه و در بالاترین درجه ممکن برای پارچه مورد نظر شستشو داده و سپس در داغ ترین درجه حرارتی که پارچه می‎تواند تحمل کند اتو کنید. خشکشویی ساس ها روشی مفید و مؤثر جهت از بین بردن این آفات در البسه آلوده به ساس است البته در صورتیکه دستورالعمل ها و نکات ضروری در این باره رعایت شوند.

برای از بین بردن قطعی ساس در خانه اینجا کلیک کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بازگشت به بالا