رفتن به محتوای اصلی

ده نکته پیشگیری و کنترل هجوم ساس

یک. مطمئن شوید آفتی که با آن سر و کار دارید ساس است؛ نه کک، کنه یا هر حشره دیگر!

دو. دچار استرس نشوید و آرامشتان را حفظ کنید

دفع ساس ها می تواند کار مشکلی باشد اما غیر ممکن نیست. لازم نیست همه وسایلتان را دور بیاندازید؛ زیرا اغلب آنها می توانند از ساس ها پاکسازی و مجدداً قابل استفاده شوند. بیرون انداختن وسایل خانه هزینه بر بوده از طرفی می تواند ساس ها را به خانه های سایر مردم راه داده و استرس بیشتری ایجاد کند.

سه. مکان هایی که ساس ها می توانند در آنجا اختفا کنند را کاهش دهید و ریخت و پاش ها را تمیز کنید.

یک خانه درهم و برهم مکان های اختفای بیشتری را برای ساس ها فراهم آورده، از طرفی تشخیص محل زندگی و اختفای این آفات و تیمارشان را سخت تر می سازد.

چهار. بطور منظم و مرتب ملافه ها، پتوها، روتختی و هر رخت و لباسی که زمین را لمس می کند بشویید و با حرارت داغ خشک کنید.

این کار از جمعیت ساس ها می کاهد. هنگام شستشو و خشک کردن البسه، ملافه و … به یاد داشته باشید که سبدها، ظروف و یا کیسه‎های (پارچه ای) محل نگهداری آنان را نیز کاملاً تمیز کنید.

پنج. از انتقال ساس های خود به دیگران پیشگیری نمایید.

اگر تشک یا هر وسیله دیگری را که مورد تهاجم ساس ها قرار گرفته است بیرون می اندازید، به نحوی آن را از بین برده یا با تکه تکه کردن و … غیر قابل استفاده نمایید تا شخص دیگری آن را بر نداشته و ساس ها را به محل زندگی خود منتقل نسازد.

شش. تعداد ساس ها را کاهش دهید تا تعداد گزیدگی تقلیل یابند. از طریق جارو کشیدن می توانید از شر برخی ساس ها خلاص شوید. قالی ها، فرش ها، گلیم ها، کف منزل، اثاثیه، چارچوب تختخواب، اطراف پایه تختخواب، زیر تخت ها و تمامی ترک ها، درزها و شکاف ها را جارو بکشید. پس از هر بار جارو کشی، کیسه را عوض کنید تا ساس ها فرصت فرار نداشته باشند. کیسه جاروبرقی را داخل یک کیسه نسبتاً ضخیم قرار داده، کیسه را محکم گره بزنید و داخل یک سطل زباله در خارج از خانه بیندازید.

هفت. فریزر نمودن اقلام و وسایل آلوده، که البته این یک متد قابل اطمینان برای نابودسازی ساس ها نمی باشد.

با اینکه فریزر کردن می تواند ساس ها را بکشد اما در این متد بایستی دماها به مدت طولانی بسیار پایین نگه داشته شوند. فریزرهای خانگی محتملاً به اندازه کافی برای نابودسازی ساس ها سرد نخواهند بود؛ و به همین دلیل لازم است که همواره از یک دماسنج برای اندازه گیری صحیح دما و اطمینان از دمای انجماد مورد نیاز استفاده نمود. قرار دادن اشیاء آلوده در دمای انجماد محیط بیرون از منزل نیز می تواند ساس ها را از بین ببرد اما فاکتورهای زیادی وجود دارند که می توانند موفقیت این متد را تحت تأثیر قرار دهند.

هشت. از بین بردن ساس ها (در لباس ها یا آیتم های کوچک) با استفاده از گرما نیز راهکاری مفید ولی در عین حال غیر قابل اطمینان می باشد.

نه. استفاده از سموم شیمیایی قوی در کنار همه گام های مذکور، سریعترین و تخصصی ترین راه خلاصی از شر این آفات است و توصیه ما به شما استفاده از سم  ریشه کن کننده بدباگ اوت است.

ده. توجه نمایید که سموم ضد ساس یا هر آفت دیگری را از شرکت ها یا سایت های خوشنام، مجرب و معتبر خریداری نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بازگشت به بالا