شماره تلگرام ما : ۰۹۳۵۴۴۰۶۷۷۶
 ۰۹۱۴۵۵۶۲۰۲۰ , ۰۴۴۳۲۲۵۱۸۱۷

” از بین بردن ساس ها، انرژی و زمان زیادی می طلبد به ویژه اگر شما دیر متوجه حضور آن ها در خانه تان شده باشید و جمعیت آن ها خیلی زیاد شده باشد. شاید فقط استفاده از یک روش برای مبارزه با ساس ها کافی نباشد! در این شرایط الگوهای تلفیقی از چند روش به شما در نابودی ساس ها به طور قطع کمک خواهد کرد. “

روشی تلفیقی برای کنترل آفات در پیش بگیرید. این روش تاکتیک های متعددی مثل پیشگیری، بهداشت و اعمال مواد شیمیایی را شامل می شود.

یک. وسایل آلوده را با افزایش یا کاهش دما، پاکسازی کنید.

آیتم های کوچک که قابل شستشو و اتوکشی نیستند، را گاهی اوقات می توانید از طریق گرمادهی به ساس ها پاکسازی نمایید. به عنوان مثال می توانید لوازم شخصی را داخل کیسه های پلاستیکی گذاشته و در مکانی داغ و آفتابی حداقل به مدت چند روز قرار دهید. در این محل دماسنج بایستی حداقل دمای ۵۰ درجه سانتیگراد را نشان دهد.

ساس ها همچنین در دماهای پایین تر از دمای انجماد از پای در می آیند؛ اما دوره سرمادهی بایستی حداقل ۲ هفته به طول بیانجامد. ولی به این نکته نیز توجه نمایید که پاکسازی کامل تمامی خانه یا آپارتمان از شر ساس ها با استفاده از افزایش یا کاهش دما به طور کامل موفقیت آمیز نخواهد بود!

وسایل آلوده به ساس را  چند روزی در کیسه قرار دهید. کیسه ها را محکم ببندید و چند روزی در هوای گرم بگذارید و سپس با حداقل دمای ۵۰ درجه سانتیگراد شسته و اتو کنید. (پس از انتقال این وسایل به لباسشویی، کیسه های خالی را سریعاً از خانه خارج کرده و دور بیندازید).

الف. تمامی ملافه ها، رومیزی ها و … را در دمای داغ شسته و خشک کنید. تمامی کیف ها، روکش های تشک ها، لباس ها، خرس های عروسکی و … را جمع آوری نمایید. آیتم های مذکور را با آب داغ در ماشین لباسشویی بشویید. سبد لباس های چرک را نیز با آب داغ بشویید. سپس تمامی آیتم ها را داخل دستگاه خشک کن با دمای بالا (داغ) خشک کنید. بخار ساس ها را نابود می سازد.

ب. اگر آیتمی قابل شستشو یا بیرون انداختن نیست (به عنوان مثال یک کیف پول چرمی با ارزش) از طریق اسپری های ساس کش غیر سمی آن را سمپاشی نموده، سپس داخل یک کیسه پلاستیکی قرار داده درب کیسه را محکم ببندید و به مدت چند روز به همان صورت رها کنید.

دو. بر روی اشیاء و لوازم آلوده بخار بپاشید.

بخار ساس ها و تخم ها را تا حد زیادی از بین خواهد برد. بخار را به طور کامل به تمامی گوشه ها، درزها و شکاف ها بپاشید. دستگاه های بخارپاش ساده، در بازار موجود می باشند.

سه. خانه را جارو بکشید.

این کار ساس ها و تخم هایشان را از تشک ها، فرش، دیوارها و سایر سطوح جدا و دفع می کند. به درزها، ریشه های فرش، گره ها و گوشه های تشک ها و خوشخواب ها و امتداد لبه های مرزی بین فرش های مجاور هم توجه خاصی معطوف نمایید. پس از آن محتوای جارو را داخل یک کیسه زباله ریخته درب آن را محکم ببندید و آن را از منزل خود دور کنید. بخارشویی فرش نیز در نابودسازی ساس ها و تخم هایی که از جاروکشی به جا مانده اند مؤثر واقع خواهد شد.

نکته: جاروکشی به خصوص با یک جارو برقی دارای فیلتر “HEPA” بسیار مؤثر است.

چهار. شکاف ها را با استفاده از گچ بپوشانید.

کاغذ دیواری های شل شده را بچسبانید تا پناهگاه های ساس ها را از بین ببرید. در صورت امکان لانه های پرندگان و نشیمن گاه ها و لانه های حیوانات وحشی را از بین ببرید و دفع نمایید.

درزگیری شکاف ها، برای پیشگیری از تهاجم بسیاری از آفات از جمله ساس، مگس و مورچه، بسیار کاربردی است.

پنج. از سموم ساس کش قوی استفاده کنید.

در صورتی که کثیفی ها و گرد و غبارهای انباشته روی هم در محل مورد نظر را با استفاده از جاروبرقی دفع کنید. سم ساس کش به ترک‎ها و شکاف ها بیشتر و بهتر جذب می ‎گردد.

اگر ۲ هفته پس از اولین تیمار، ساس ها همچنان باقی مانده باشند سمپاشی را تکرار کنید. یافتن تمامی مکان های اختفای ساس ها کار مشکلی است و امکان دارد که در طول این مدت تخم های مخفی ساس هچ شده باشند.

شش. در صورت امکان آیتم های آلوده را دور بیاندازید.

در برخی موارد تشک ها و خوشخواب های آلوده بایستی دور انداخته شوند. از آنجایی که ساس ها می توانند در تمام ساختمان پراکنده گردند ممکن است بررسی و تفتیش اتاق ها و آپارتمان های مجاور نیز ضروری باشد.

حتماً اشیائی را که بیرون می اندازید به نحوی غیر قابل استفاده کنید یا این که وجود آلودگی در وسایل را با یک نوشته روی آن اطلاع رسانی نمایید تا کسی قادر به استفاده مجدد از آن ها نبوده و آلودگی را به خانه خود و یا دیگران منتقل و منتشر نسازد.

هفت. از روغن درخت چای جهت پاکسازی خانه استفاده نمایید.

این روغن می تواند در نابودسازی ساس ها مؤثر واقع گردد. استفاده این روغن بسته به مقدار مورد نیاز اسپری، به ازای هر ۰.۵ لیتر آب، ۱۸ قطره از روغن درخت چای را اضافه نموده به خوبی ترکیب نمایید تا از آن در موارد زیر استفاده کنید.

 

الف. تمام مناطق مشکوک به ساس در خانه را تمیز کنید.

ب. تمامی رختخواب ها و لباس ها را با اضافه نمودن چند قطره از روغن درخت چای بشویید.

ج. کل فرش ها را شسته و جارو بکشید.

د. تمام رختخواب ها را از یکدیگر سوا کنید. تک تک آنان را با روغن درخت چای اسپری نمایید.

ه. اسپری ساس کش را به کل خانه، اعم از داخل و بیرون اعمال نمایید و کل خانه را اعم از فرش ها، رختخواب ها، لوازم خانه و … با آن اسپری کنید.

همانطور که در موارد بالا ذکر شده است راه های متفاوتی برای نابودی ساس ها وجود دارد اما بهترین و سریعترین روش برای نابودی ساس استفاده از سم تخصصی بدباگ اوت است.

 

 

نظر خود را بنویسید

  1. زهرا عبدالهی

    سلام . اولا می خوام تشکر کنم از مطالب مفید و کاربردی سایتتون و یک مشکل را با شما مطرح کنم. من کل این مراحل دفع ساس رو انجام دادم اما احساس میکنم هنوز هم از بین نرفتن. چطور مطمئن بشم همه ساسها مردن؟ این روغن درخت چای رو هم پیدا نکردم کسی می دونه تو مشهد جایی می فروشن یا نه؟

معرفی ساس
حشره ساس را بیشتر بشناسید

حشره ساس چیست؟ ساس ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. آنان در نواحی گرمسیری و معتدل یافت می شوند. این حشرات معمولاً در طول شب، وعده غذای خود یعنی خون را از طریق گاز گرفتن بدن میزبان دریافت می کنند اما در صورت گرسنگی شدید، در طول روز نیز در اتاق های تاریک به […]

ریشه کن کردن ساس در مرغداری
ریشه کن کردن ساس در مرغداری

مرغداری یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها در برابر تهاجم ساس ها است. وجود تعداد زیاد طیور در مرغداری ها از موارد ایجاد استرس است که اگر  آلودگی به ساس ها نیز در این بخش اتفاق بیفتد موجب…

ساس ها چه مدت بدون خون زنده می مانند
ساس چه مدت بدون خون زنده می ماند؟

ساس ها آفاتی هستند که از خون انسان ها و حیوانات تغذیه می کنند. متاسفانه، عدم دسترسی ساس ها به خون، باعث مرگ سریع آن ها نمی شود؛ بلکه در این حالت به خواب زمستانی می روند و تا ۱۸ ماه می توانند بدون…

همه چیز در مورد بوی ساس ها
همه چیز در مورد بوی ساس ها

بوی بد ساس ها ممکن است ناشی از فرومون های دفاعی آن ها باشد، یا این که از اجساد و بقایای در حال فساد آن ها متساعد شود؛ اما در هر صورت گام اصلی برای از بین بردن این بو…