رفتن به محتوای اصلی

آیا ساس در مو یا بدن فرد زندگی می‎کند؟

این سؤالی است که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید. وقتی اشخاص حشراتی را در حال حرکت بر روی پوست یا موهایشان می‎یابند ممکن است اینگونه تصور کنند که این حشرات ساس هستند.

در ابتدا بایستی این نکته مهم را بدانید که ساس ها به هیچ وجه دوست ندارند بر روی پوست یا مو بمانند. آنان ممکن است در یک فرد پنهان شوند تا از جایی به جای دیگر بروند (بعنوان مثال از یک مکان عمومی چون سالن سینما به خانه شما) اما ترجیح می دهند در جایی دور از دید و دسترس لانه گذاری کنند و مدت زمانی را که غذا (خون) نمی خورند در آنجا سپری کنند.

اگر بطور مداوم حشراتی را پیدا می کنید که در طول روز بر روی بدنتان می خزند (بویژه اگر دور از خانه تان هستند) احتمالاً با کنه، کک، یا شپش سر و کار دارید تا ساس!

احتمال یافتن ساس ها بر روی موهایتان بسیار پایین است. شپش ها و کنه ها دارای پنجه هایی هستند که این حشرات را قادر به راه رفتن بر روی مو می سازند، اما ساس ها از این پنجه ها برخوردار نیستند. در حقیقت پنجه های ساس ها قبل از آنکه خوردن را آغاز کنند بایستی در مسیر معینی قرار بگیرند که این کار حتی بدون وجود مو بر سر راهشان به اندازه کافی مشکل است.

به همین دلیل وقتی ساس ها برای مکیدن خون به روی بدن انسان می آیند این کار را بیشتر بر روی پوست بی مو انجام می دهند.

اگر حشراتی را در حال خزیدن بر روی پوست یا موهایتان یافتید، دوش آب داغ گرفته و خود را با صابون و شامپو بشویید. لباس‎ها، حوله‎ها و ملافه هایتان را با آب داغ شستشو داده و در صورت امکان آنان را داخل خشک کن با دمای داغ خشک کنید. همچنین جهت دریافت بهترین روشهای درمانی با پزشک خود مشورت کنید. بسته به حشره ای که با آن سر و کار دارید پزشکان ممکن است شامپو یا لوسیون خاصی را تجویز کنند.

دفع ساس از خانه به راهکاری اساسی نیاز دارد که ما استفاده از سم بدباگ اوت را توصیه می کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بازگشت به بالا