رفتن به محتوای اصلی

از بین بردن ساس با استفاده از جوش شیرین

تهاجم ساس ها یکی از بدترین چیزهایی است که ممکن است با آن مواجه شویم و یکی از سخت ترین موارد دفع تهاجم آفات نیز مربوط به ساس ها است. به همین دلیل ریشه کن سازی هرچه سریع تر این آفات از اهمیت بالایی برخوردار است.

ساس‎ها بر خلاف شپش‎ها بر روی بدن میزبان خود باقی نمانده و بالعکس پس از مکیدن مقدار خون مورد نیاز خود به مخفیگاه‎هایشان پناه می برند و لذا یافتن آنان بسیار مشکل تر از شپش ها است. در ثانی ساس ها اغلب شب هنگام، میزبانان در حال خواب خود را مورد تهاجم و گزش قرار داده و روزها در لانه هایشان به سر می برند و به همین دلیل به دام انداختن شان بسیار مشکل است. این حشرات بر خلاف شپش ها که تخم هایشان را بر روی سر، لباس یا دستگاه تناسلی فرد می گذارند، داخل مخفیگاه های دنج خود تخمگذاری نموده و بنابراین دسترسی به تخم های ساس نیز بسیار مشکل است.

بنا به دلایل مذکور در تهاجم های شدید، ریشه کن سازی حتمی و سریع این آفات و تخم هایشان فقط با استفاده از روشهای تخصصی و سموم حرفه ای ضدساس امکان پذیر می باشد اما در تهاجم های غیر شدید می توانید از روشهای دیگری چون استفاده از جوش شیرین بهره بگیرید.

جوش شیرین یک ترکیب نمکی است که بعنوان سدیم بی کربنات شناخته می شود. موارد استفاده از جوش شیرین بسیار زیاد است. مردم از آن جهت تمیز کردن خانه، پخت و پز، کنترل بوهای بد، حتی موارد پزشکی چون درمان جوش صورت و غیره استفاده می کنند.

اما آیا می دانستید که این ماده می تواند جهت کنترل آفات نیز مورد استفاده قرار گیرد؟؟؟

جوش شیرین یکی از بی خطرترین ترکیب های موجود در بازار است. این ماده نه تنها برای مصارف انسانی ایمن و بی خطر است، بلکه در صورت تماس با پوست نیز به آن صدمه ای نمی زند. همانطور که گفتیم سریع ترین و مطمئن ترین روش برای از بین بردن ساس ها این است که از سموم شیمیایی بسیار قوی و تخصصی جهت نابودی این آفات و تخم هایشان استفاده کنیم. اما برخی سموم حاوی مواد شیمیایی بوده و این مواد در صورت عدم مطابقت با استانداردهای لازم و یا نامرغوب و بی کیفیت بودنشان می توانند برای انسانها و حیوانات خانگی – به ویژه زنان باردار و جنین و نیز کودکان مضر باشند – پس در شرایط تهاجم های غیر شدید و نیز در صورت عدم دسترسی به سموم ساس کش استاندارد، می توانید از جوش شیرین برای از بین بردن این آفات استفاده کنید.

اما جوش شیرین چگونه ساس ها را از بین می برد؟

یک. از طریق تناول: هنگامیکه جوش شیرین گرم می شود پیوندهای شیمیایی آن شروع به در هم شکستن نموده، ترکیب آن عوض شده گاز کربن دی اکسید آزاد می کند. اگر یک ساس جوش شیرین را ببلعد این گاز داخل مجاری گوارشی حشره آزاد شده، در نهایت پوسته (مجاری گوارشی) را منفجر ساخته حشره را خواهد کشت.

دو. از طریق پوشش خارجی بدن حیوان: کریستال های موجود در جوش شیرین گاهاٌ می توانند (در سطح میکروسکوپیک) به اندازه کافی تیز باشند تا نرمه شکم ساس ها را ببرند و در نهایت منجر به مرگ حشره گردند.

سه. از طریق دهیدراسیون: جوش شیرین یک نوع نمک بوده و می تواند بوها و رطوبت را به خود جذب کند و به همین دلیل وقتی ساس ها در تماس با آن قرار می گیرند رطوبت بدنشان را جذب نموده و با دهیدراته ساختن این حشرات، آنان را می کشد؛ به طوریکه حتی نیازی به تناول جوش شیرین نیست چرا که تماس به تنهایی کار و اثر کشندگی خود را انجام می دهد.

با این حال ممکن است از بین بردن ساس ها با استفاده از جوش شیرین طولانی مدت شود و بهتر است با دسترسی به سموم ساس کش استاندارد و قوی از جمله ساس کش بدباگ اوت پروسه از بین بردن ساس را کوتاه تر کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بازگشت به بالا