شماره تلگرام ما : ۰۹۳۵۴۴۰۶۷۷۶
 ۰۹۱۴۵۵۶۲۰۲۰ , ۰۴۴۳۲۲۵۱۸۱۷

آیا ساس می تواند روی بدن ما و یا بین موهای ما زندگی کند؟ این سؤالی است که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید. وقتی اشخاص حشراتی را در حال حرکت بر روی پوست یا موهایشان می یابند با این سوال مواجه می شوند که این حشره  چه چیزی می تواند باشد؟ و ممکن است اینگونه تصور کنند که این حشرات ساس هستند!

در ابتدا بایستی این نکته مهم را بدانید که ساس ها به هیچ وجه دوست ندارند بر روی پوست یا مو بمانند. آن ها ممکن است در لباس یک فرد پنهان شوند تا از جایی به جای دیگر بروند. به عنوان مثال از یک مکان عمومی مثل سالن سینما، مترو، هتل و … به خانه شما!

در واقع بر خلاف آنچه که ما تصور می کنیم ساس ها ترجیح می دهند در جایی دور از دید و دسترس لانه گذاری و زندگی کنند و مدت زمانی را که نیاز به تغذیه ندارند را در آن مکان ها سپری کنند. در این موارد شناخت رفتار و عادات ساس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

” شاید اینطور به نظر برسد که اطلاعات دقیق در مورد نوع رفتار، تغذیه و یا مراحل زندگی حشرات چه فایده ای می تواند برای ما داشته باشد؟ اما با توجه به گزارش های مراکز درمانی، شیوع آفاتی نظیر ساس، شپش، کنه، کک و سایر آفات شبیه به این ها قابل توجه بوده و شناخت ویژگی های ظاهری و رفتاری در مورد این حشرات، به ما در فرآیند درمان عوارض ناشی از آن ها و نابودی شان کمک شایانی خواهد نمود. “

اگر به طور مداوم حشراتی را پیدا می کنید که در طول روز بر روی بدنتان می خزند (به ویژه اگر دور از خانه تان هستید) احتمالاً با کنه، کک، یا شپش سر و کار دارید تا ساس!

<< ساس ها به هیچ وجه دوست ندارند بر روی پوست یا مو بمانند >>

احتمال یافتن ساس ها بر روی موهایتان بسیار پایین است. شپش ها و کنه ها دارای پنجه هایی هستند که این حشرات را قادر به راه رفتن بر روی مو می کنند، اما ساس ها فاقد این پنجه ها هستند.

در حقیقت پنجه های ساس قبل از آن که شروع به تغذیه کنند بایستی در مسیر معینی قرار بگیرند که این کار حتی بدون وجود مو بر سر راهشان به اندازه کافی مشکل است. به همین دلیل نقاطی که بیشتر مورد گزش ساس قرار می گیرند نیز در قسمت هایی قرار گرفته که یا فاقد مو هستند و یا موی کمی در آن نواحی وجود دارد نظیر گردن و صورت انسان.

ساس ها از طریق مکیدن خون تغذیه می کنند و ترجیح می دهند تغذیه شان را روی پوست بدون مو انجام دهند. زیرا این شرایط، حرکت روی پوست را برایشان راحت تر می نماید. همچنین تغذیه ساس ها در قسمت هایی از بدن انسان صورت می گیرد که رگ های خونی به پوست نزدیکتر باشند.

اگر حشراتی را در حال خزیدن بر روی پوست یا موهایتان یافتید، دوش آب داغ گرفته و خود را با صابون و شامپو بشویید. لباس ها، حوله ها و ملافه هایتان را با آب داغ شستشو داده و در صورت امکان آن ها را داخل خشک کن با دمای زیاد خشک کنید.

شستن آیتم های پارچه ای و دفع ساس در خشکشویی با استفاده از ماده ای به نام پروکلرواتیلن و در خانه، شستن لباس ها در لباسشویی با استفاده از دمای بالای آب، یکی از راه های از بین بردن ساس می باشد. هر چند ممکن است این روش، زمان بر بوده و نیاز به تکرار شستشوی لباس ها نیز وجود داشته باشد.

دفع ساس از خانه به راهکاری اساسی و سریع نیاز دارد که ما استفاده از سم بدباگ اوت را توصیه می کنیم.

نظر خود را بنویسید

  1. کریمیان

    من این سمو سفارش دادم ولی نمیدونم چطوری استفادش کنم. هرچی هم زنگ میزنم به این شماره ها که تو سایته کسی جواب نمیده. ساعت کاریتون چه وقتاییه که من تماس بگیرم؟؟؟//

معرفی ساس
حشره ساس را بیشتر بشناسید

حشره ساس چیست؟ ساس ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. آنان در نواحی گرمسیری و معتدل یافت می شوند. این حشرات معمولاً در طول شب، وعده غذای خود یعنی خون را از طریق گاز گرفتن بدن میزبان دریافت می کنند اما در صورت گرسنگی شدید، در طول روز نیز در اتاق های تاریک به […]

ریشه کن کردن ساس در مرغداری
ریشه کن کردن ساس در مرغداری

مرغداری یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها در برابر تهاجم ساس ها است. وجود تعداد زیاد طیور در مرغداری ها از موارد ایجاد استرس است که اگر  آلودگی به ساس ها نیز در این بخش اتفاق بیفتد موجب…

ساس ها چه مدت بدون خون زنده می مانند
ساس چه مدت بدون خون زنده می ماند؟

ساس ها آفاتی هستند که از خون انسان ها و حیوانات تغذیه می کنند. متاسفانه، عدم دسترسی ساس ها به خون، باعث مرگ سریع آن ها نمی شود؛ بلکه در این حالت به خواب زمستانی می روند و تا ۱۸ ماه می توانند بدون…

همه چیز در مورد بوی ساس ها
همه چیز در مورد بوی ساس ها

بوی بد ساس ها ممکن است ناشی از فرومون های دفاعی آن ها باشد، یا این که از اجساد و بقایای در حال فساد آن ها متساعد شود؛ اما در هر صورت گام اصلی برای از بین بردن این بو…