شماره تلگرام ما : ۰۹۳۵۴۴۰۶۷۷۶
 ۰۹۱۴۵۵۶۲۰۲۰ , ۰۴۴۳۲۲۵۱۸۱۷

” همواره تهاجم آفاتی نظیر ساس برای تمامی افراد جامعه دردسر ساز است اما، این تهاجم زمانی خطرآفرین می شود که، افرادی نظیر سالمندان که ناتوان هستند و بیماری های زمینه ای نیز دارند، در معرض تهاجم این آفات قرار بگیرند. “

با وجودی که متخصصان و مطالعات انجام شده نشان می دهند، ساس ناقل هیچ نوع بیماری نیست؛ اما باز هم هیچ کس نمی خواهد در طول زندگی خود حتی یک بار با این آفات مزاحم روبرو شود. زیرا تنها بیماری نیست که می تواند شما را به زحمت بیندازد؛ خارش و التهاب ناشی از گزش ساس ها می تواند به اندازه یک بیماری مزمن آزار دهنده باشد.

مشکلات ناشی از گزیدگی ساس، گاه به حدی زیاد است که حتی سبب بروز اضطراب و بی خوابی های شبانه در فرد میزبان می شود.

از طرفی، مطالعات اخیری که توسط پزشکان صورت گرفته، نشان دهنده وجود ارتباط بین ساس ها و کم خونی های شدید در برخی موارد خاص است. زیرا همان طور که می دانید، ساس ها از خون تغذیه می کنند و در صورتی که میزبان این آفات دارای شرایط خاصی نظیر؛ کهولت سن یا بیماری های زمینه ای مانند کم خونی باشد، بروز کم خونی شدید در اثر گزش ساس اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. توجه داشته باشید، همواره بهترین راه جلوگیری از ابتلا به کم خونی شدید ناشی از گزش ساس ها، ایجاد می شود، پیشگیری از ورود این آفات به منزل است؛ که با رعایت نکات پیشگیری از هجوم ساس به محل زندگی سالمندان، به راحتی قابل اجرا می باشد.

گزارشات حاکی از آن است که افراد کهنسال و یا ناتوان در موارد تهاجم شدید و حتی غیر شدید ساس ها، می توانند در معرض ریسک بالای کم خونی قرار داشته باشند.

 چرا افراد سالمند یا ناتوان بیشتر از سایرین، در معرض کم خونی ناشی از گزش ساس قرار دارند؟

دلیل اول این است که بدن افراد کهنسال در شرایط عادی نیز به خودی خود به سختی می تواند سطح آهن خون را در حد نرمال حفظ کند. حال فرض کنید شخصی با این ناتوانی و ضعف جسمانی، در معرض هجوم ساس های مکنده خون نیز قرار بگیرد! دیگر راهی برای رهایی این فرد از کم خونی، وجود نخواهد داشت.

دلیل دوم این است که  بیشتر سالمندان، افرادی ناتوان هستند که به دلایل مختلف، توانایی دفع کامل تهاجم ساس ها را ندارند. بنابراین اغلب، تهاجمات ساس در مراحل اولیه دفع نمی شوند و این مسئله سبب می شود فرد سالمند به دفعات مورد گزیدگی ساس هایی که روز به روز به تعدادشان افزوده می شود قرار بگیرد. در نهایت در اثر این گزش های پی در پی، فرد سالمند حجم بسیار زیادی از خون خود را از دست داده و دچار کم خونی شدید می شود.

ریسک ابتلا به کم خونی در اثر تهاجم ساس ها، در صورتی که اشخاص کهنسال یا ناتوان در خانه های سالمندان یا مراکز توان بخشی پر جمعیت زندگی کنند، بیشتر نیز خواهد شد. زیرا ساس ها دوست دارند در مکان هایی اقامت کنند که براحتی قادر به یافتن میزبان های جدید برای خود باشند. به همین دلیل خانه های سالمندان، مجتمع های آپارتمانی، پناهگاه های افراد بی خانمان، شهرهای بزرگ و مانند آن ها، مکان های ایده آل برای ساس ها محسوب می ‎شوند.

ارتباط بین افسردگی و گزش ساس

اشخاص افسرده یا کسانی که بطور مرتب داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند، نیز میزبانان مناسبی برای ساس ها هستند و در معرض تهاجم شدید ساس و لذا آنمی قرار دارند. چرا که افراد افسرده اغلب توجه زیادی به اطراف خود ندارند و زمانی را به مرتب کردن و نظافت محل زندگی خود، اختصاص نمی دهند. اگرچه وجود ساس ها در یک مکان ربطی به نظافت آن مکان ندارند؛ اما در یک خانه کثیف و شلوغ، مکان های بسیاری برای اختفای ساس یا آفات دیگری مثل موش، وجود دارد. به همین دلیل یافتن به موقع و دفع ساس ها از چنین مکان هایی مشکل تر است.

با توجه به موارد گفته شده، استفاده از سم ضد ساس قوی بدباگ اوت در خانه های سالمندان، مجتمع های آپارتمانی و پناهگاه ها، کمک فراوانی به حفظ سلامت عمومی سالمندان می کند. زیرا این سم فوق العاده، بدون هیچ گونه عوارض جانبی برای انسان، ساس ها را به طور کامل ریشه کن می کند.

نظر خود را بنویسید

  1. shirin29

    اصلا نمیییشه از شر این موجود خلاص شد ما الان یه ساله اسیر شدیم هی سم و قرض و از این حشره کش برقیا زدیم انگارنه انگار
    فقط پول ریختیم دور جونمونم که اینا دارن می گیرن.
    اگه کسی راهی بلده به ما هم بگه تروخدا

معرفی ساس
حشره ساس را بیشتر بشناسید

حشره ساس چیست؟ ساس ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. آنان در نواحی گرمسیری و معتدل یافت می شوند. این حشرات معمولاً در طول شب، وعده غذای خود یعنی خون را از طریق گاز گرفتن بدن میزبان دریافت می کنند اما در صورت گرسنگی شدید، در طول روز نیز در اتاق های تاریک به […]

ریشه کن کردن ساس در مرغداری
ریشه کن کردن ساس در مرغداری

مرغداری یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها در برابر تهاجم ساس ها است. وجود تعداد زیاد طیور در مرغداری ها از موارد ایجاد استرس است که اگر  آلودگی به ساس ها نیز در این بخش اتفاق بیفتد موجب…

ساس ها چه مدت بدون خون زنده می مانند
ساس چه مدت بدون خون زنده می ماند؟

ساس ها آفاتی هستند که از خون انسان ها و حیوانات تغذیه می کنند. متاسفانه، عدم دسترسی ساس ها به خون، باعث مرگ سریع آن ها نمی شود؛ بلکه در این حالت به خواب زمستانی می روند و تا ۱۸ ماه می توانند بدون…

همه چیز در مورد بوی ساس ها
همه چیز در مورد بوی ساس ها

بوی بد ساس ها ممکن است ناشی از فرومون های دفاعی آن ها باشد، یا این که از اجساد و بقایای در حال فساد آن ها متساعد شود؛ اما در هر صورت گام اصلی برای از بین بردن این بو…