شماره تلگرام ما : ۰۹۳۵۴۴۰۶۷۷۶
 ۰۹۱۴۵۵۶۲۰۲۰ , ۰۴۴۳۲۲۵۱۸۱۷

از بین بردن ساس ها به سریعترین روش ممکن، از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا تهاجم ساس ها یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند در محیط زندگی هر شخصی رخ دهد. ساس ها به قدری سمج هستند که، دفع آن ها یکی از سخت ترین موارد دفع تهاجم آفات است. به همین دلیل برای ریشه کن سازی ساس ها هرچه سریع تر اقدام کنید بهتر است. راه های از بین بردن ساس ها بسیار مختلف است و شما می توانید با توجه به شرایط موجود بهترین آن ها را انتخاب کنید.

” یکی از روش های مؤثر و بی ضرر در دفع تهاجم خفیف ساس ها استفاده از جوش شیرین است. این ماده مفید و بی ضرر و در عین حال مقرون به صرفه از راه تناول، تماس با سطح خارجی بدن ساس ها و همچنین واکنش دهیدراسیون، سبب مرگ ساس ها می شود. “

چرا یافتن ساس ها کار مشکلی است؟

یافتن و در نتیجه از بین بردن ساس ها به چند دلیل کار مشکلی است. اول این که، ساس ها بر خلاف شپش ها بر روی بدن میزبان خود باقی نمی مانند و بلافاصله پس از مکیدن مقدار خون مورد نیاز خود، به مخفیگاه ‎هایشان پناه می برند و لذا یافتن آن ها بسیار مشکل تر از شپش هایی است که دائماً متصل به بدن میزبان زندگی می کنند.

دومین دلیلی که یافتن ساس ها را مشکل می کند این است که، ساس ها اغلب شب هنگام که میزبان ها در حال خواب هستند، بیشترین میزان فعالیت را دارند. در طول روز این آفات کوچک، در لانه هایشان به سر می برند و به همین دلیل به دام انداختن ساس ها کار بسیار مشکلی است. این حشرات بر خلاف شپش ها که تخم هایشان را بر روی سر، لباس یا دستگاه تناسلی میزبان خود می گذارند، داخل مخفیگاه های دنج خود تخم گذاری می کنند و بنابراین دسترسی به تخم های ساس نیز بسیار مشکل است.

<< سموم غیر استاندارد می تواند مشکلات بسیاری برای سلامتی انسان ها ایجاد کند. >>

بنا به دو دلیلی که در بالا ذکر شد، در تهاجم های شدید ساس، ریشه کن کردن حتمی و سریع ساس ها و تخم های آن ها فقط با استفاده از روش های تخصصی و سموم حرفه ای ضد ساس امکان پذیر است. اما در تهاجم های غیر شدید، می توانید از روش های خانگی نیز بهره برد. استفاده از جوش شیرین، یکی از انواع روش های خانگی برای از بین بردن ساس است.

جوش شیرین و مصارف آن:

جوش شیرین، ترکیب شیمیایی نمکی دارد و با نام علمی ” سدیم بی کربنات ” شناخته می شود.
این ترکیب فوق العاده و مقرون به صرفه ای که به راحتی در دسترس همگان قرار دارد؛ موارد استفاده بی‌شماری دارد.

برخی از موارد مصرف جوش شیرین عبارتند از:

 • پخت و پز
 • نظافت منزل
 • شستشو ظروف
 • مصارف بهداشتی
 • درمان جوش
 • ضد عفونی وسایل
 • ضد عفونی سبزیجات
 • دفع آفات خانگی به عنوان مثال، از بین بردن ساس
 • درمان گزیدگی حشرات
 • و …

برخی از خاصیت پاک کنندگی جوش شیرین، برای تمیز کردن خانه استفاده می کنند. در عین حال جوش شیرین در پخت و پز، از بین بردن بوهای بد، حتی در مواردی چون درمان جوش صورت و غیره نیز، بسیار پر کاربرد و مفید است. یکی دیگر از موارد مصرف جوش شیرین، استفاده از آن برای دفع آفات خانگی و درمان عوارض گزیدگی آفات می باشد. به عنوان مثال استفاده از جوش شیرین در از بین بردن ساس و یا مورچه بسیار سودمند است.

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن ساس

<< آیا می دانید که جوش شیرین می تواند جهت کنترل آفات نیز مورد استفاده قرار گیرد؟! >>

استفاده از جوش شیرین به عنوان آفت کش

جوش شیرین یکی از بی خطرترین ترکیب های موجود در بازار است. این ماده برای مصارف انسانی ایمن و بی خطر است، میزان این ایمنی تا حدی است که مصارف خوراکی دارد و حتی در صورت تماس با پوست نیز به آن صدمه ای نمی زند. همان طور که گفتیم سریعترین و مطمئن ترین راه های از بین بردن ساس ها، استفاده از از سموم شیمیایی بسیار قوی و تخصصی برای ریشه کن کردن کامل این آفات و تخم هایشان است.

چه زمانی از جوش شیرین برای از بین بردن ساس ها استفاده کنیم؟

اما برخی سموم، حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند. این مواد در صورتی که با استانداردهای لازم، مطابقت نداشته باشند و یا این که نامرغوب و بی کیفیت باشند، می توانند برای انسان ها به ویژه زنان باردار، کودکان و همین طور برای حیوانات خانگی، بسیار مضر و مشکل ساز شوند. پس در صورتی که با تهاجم غیر شدید ساس روبرو هستید و امکان تهیه سموم ساس کش استاندارد را ندارید، می توانید از جوش شیرین برای از بین بردن ساس ها استفاده کنید.

چگونگی از بین بردن ساس با جوش شیرین

جوش‌شیرین از سه طریق می تواند به کشتن ساس‌ها کمک کند:

۱ . از بین بردن ساس از طریق تناول جوش‌شیرین:

پیوندهای شیمیایی موجود در ترکیب جوش شیرین، در اثر گرما شروع به در هم شکستن می کند.
درنتیجه شکستن این پیوندها، ترکیب شیمیایی جوش شیرین تغییر کرده و در حین این واکنش گاز کربن دی‌اکسید آزاد می‌شود.
در صورتی که یک ساس مقداری جوش شیرین را ببلعد، گاز دی اکسید کربن در داخل مجاری گوارشی حشره آزاد می شود.
در نهایت فشار گاز CO2، پوسته و مجاری گوارشی ساس را منفجر ساخته و سبب مرگ حشره خواهد شد.

۲ . کشتن ساس از راه تماس با جوش شیرین:

جوش شیرین حالتی کریستالی دارد.
گاهی کریستال های جوش شیرین به اندازه ای تیز هستند که، می توانند در صورت تماس با سطح بدن ساس، بریدگی هایی میکروسکوپیک در قسمت های نرم شکم آن ها ایجاد کنند.
این بریدگی ها در نهایت منجر به مرگ حشره خواهد شد.

۳ . از بین بردن ساس از طریق دهیدراسیون:

جوش شیرین به واسطه ترکیب نمکی که دارد، می تواند بو و رطوبت را به خود جذب کند.
به همین دلیل این ماده برای دفع ساس ها بسیار مناسب است.
وقتی ساس ها در تماس با جوش شیرین قرار می گیرند، این ماده رطوبت بدن آن ها را جذب می کند و با دهیدراته ساختن این حشرات، آن ها را می کشد؛ به طوری که حتی نیازی به تناول جوش شیرین نیست، چرا که تماس با جوش شیرین، به تنهایی اثر کشندگی کافی برای از بین بردن ساس‌ها دارد.
از طرفی خاصیت جذب کنندگی بوی جوش شیرین کمک می کند، تا از شر بوی ساس ها خلاص شوید.

با این حال ممکن است از بین بردن ساس‌ها با استفاده از جوش شیرین طولانی مدت شود و بهتر است با دسترسی به سموم ساس کش استاندارد و قوی از جمله ساس کش بدباگ اوت پروسه ریشه کنی ساس را کوتاه تر کنیم.

 

 

نظر خود را بنویسید

 1. Maryam

  واقعا جوش شیرین برای زمانی بایستی استفاده بشه که ساس هنوز خیلی تو خونه فراگیر نشده باشه. معلوم نیست کی قراره اثر بذاره! این سمی که معرفی کردین خوبه؟ روش مصرفش آسونه؟ چند روزه جواب میده و خیالمون رو از ساس راحت می کنه؟؟؟؟؟

ساس گزیدگی در انسان
ساس گزیدگی در کجای بدن اتفاق می افتد؟

ساس ها کدام اعضا بدن را بیشتر می گزند؟ در بسیاری از موارد تشخیص نیش حشرات و تفاوت آن ها از یکدیگر، به دلیل شباهت بسیار آن ها به یکدیگر کار آسانی نخواهد بود و تا به دست آوردن سایر نشانه ها و علائم نمی توان متوجه شد که چه حشره ای فرد را نیش […]

معرفی ساس
ساس را بیشتر بشناسید

حشره ساس چیست؟ ساس ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. آن ها در نواحی گرمسیری و معتدل یافت می شوند. این حشرات معمولاً در طول شب، وعده غذای خود یعنی خون را از طریق گاز گرفتن بدن میزبان دریافت می کنند اما در صورت گرسنگی شدید، در طول روز نیز در اتاق های تاریک […]

ریشه کن کردن ساس در مرغداری
ریشه کن کردن ساس در مرغداری

مرغداری یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها در برابر تهاجم ساس ها است. وجود تعداد زیاد طیور در مرغداری ها از موارد ایجاد استرس است که اگر  آلودگی به ساس ها نیز در این بخش اتفاق بیفتد موجب…

همه چیز در مورد بوی ساس و علائم ساس
همه چیز در مورد بوی ساس ها

بوی بد ساس ها ممکن است ناشی از فرومون های دفاعی آن ها باشد، یا این که از اجساد و بقایای در حال فساد آن ها متساعد شود؛ اما در هر صورت گام اصلی برای از بین بردن این بو…