رفتن به محتوای اصلی

راهنمای کامل نابود سازی ساس ها

راهنمای کامل نابودسازی ساس ها

یک. متدی تلفیقی برای کنترل آفات در پیش بگیرید. این متد تاکتیک های متعددی چون روش های پیشگیری، بهداشت و اعمال مواد شیمیایی را شامل می شود.

دو. وسایل آلوده را داخل کیسه های پلاستیکی جمع نمایید، درب کیسه ها را محکم بسته و در اسرع وقت با حداقل دمای ۵۰ درجه سانتیگراد شسته و اتو کنید. (پس از انتقال آیتم ها به لباسشویی کیسه ها را سریعاً در خارج از خانه دور بیاندازید).

آیتم های کوچکتر که قابل شستشو و اتوکشی نیستند، را گاهی اوقات می توانید از طریق گرمادهی از وجود ساس ها پاکسازی نمایید. بعنوان مثال می توانید لوازم شخصی را داخل کیسه های پلاستیکی گذاشته و در مکانی داغ و آفتابی حداقل به مدت چند روز قرار دهید. در این محل دماسنج بایستی حداقل دمای مطلوب ۵۰ درجه سانتیگراد را نشان دهد.

ساس ها همچنین در دماهای پایین تر از دمای انجماد از پای در می آیند؛ اما دوره سرمادهی بایستی حداقل ۲ هفته بطول بیانجامد. ولی به این نکته نیز توجه نمایید که پاکسازی کامل تمامی خانه یا آپارتمان از شر ساس ها با استفاده از افزایش یا کاهش دما بطور کامل موفقیت آمیز نخواهدبود!

الف. تمامی ملافه ها، رومیزی ها و … را در دمای داغ شسته و خشک کنید. تمامی کیف ها، کاورهای تشک ها، لباسها، خرس های عروسکی و … را جمع آوری نمایید. آیتم های مذکور را با آب داغ در ماشین لباسشویی بشویید. سبد لباس های چرک را نیز با آب داغ بشویید. سپس تمامی آیتم ها را داخل دستگاه خشک کن با دمای بالا (داغ) خشک کنید. بخار ساس ها را نابود می سازد.

ب. اگر آیتمی قابل شستشو یا بیرون انداختن نیست (بعنوان مثال یک کیف پول چرمی با ارزش) از طریق اسپری های ساس کش غیر سمی آن را سمپاشی نموده، سپس داخل یک کیسه پلاستیکی قرار داده درب کیسه را محکم ببندید و به مدت چند ماه به همان صورت رها کنید.

ج. در صورت نیاز جهت دفع بوی نامطبوع این وسیله یا وسایل، آنان را خشکشویی نمایید.

سه. بر روی اشیاء و لوازم آلوده بخار بپاشید.

بخار ساس ها و تخم ها را تا حد زیادی از بین خواهدبرد. بخار را بطور کامل به تمامی گوشه ها، درزها و شکاف ها بپاشید.

دستگاه های بخارپاش ساده براحتی در بازار یافت می شوند.

چهار. خانه را جارو بکشید. این کار ساس ها و تخم هایشان را از تشک ها، فرش، دیوارها و سایر سطوح جدا و دفع می کند. به درزها، ریش ها، طره ها، منگوله ها، گره ها و گوشه های تشک ها و خوشخواب ها و امتداد لبه های مرزی بین فرش های مجاور هم توجه خاصی معطوف نمایید. پس از آن همانگونه که قبلاً نیز بارها اشاره نمودیم محتوای جارو را داخل یک کیسه زباله ریخته درب آن را محکم ببندید. بخارشویی فرش نیز در نابودسازی ساس ها و تخم هایی که از جاروکشی به جا مانده اند مؤثر واقع خواهد شد

نکته: جاروکشی بخصوص با یک جارو برقی دارای فیلتر “HEPA” بسیار مؤثر است.

پنج. شکاف ها را با استفاده از گچ بپوشانید و کاغذ دیواریهای شل شده را بچسبانید تا پناهگاه های ساس ها را از بین ببرید.

در صورت امکان لانه های پرندگان و نشیمن گاه ها و لانه های حیوانات وحشی را از بین ببرید و دفع نمایید.

شش. از سموم حشره کش (ساس کش) قوی استفاده نمایید.

در صورتیکه کثیفی ها و گرد و غبارهای انباشته روی هم در محل مورد نظر را با استفاده از جاروبرقی دفع کنید سم ساس کش به ترک‎ها و شکاف ها بیشتر و بهتر جذب می‎گردد.

اگر ۲ هفته پس از اولین تیمار، ساس ها همچنان باقی مانده باشند سمپاشی را تکرار کنید. یافتن تمامی مکان های اختفای ساس ها کار مشکلی است و امکان دارد که در طول این مدت تخم های مخفی ساس هچ کرده باشند.

هفت. از خدمات شرکت های متخصص کنترل آفات بهره بگیرید.

بعنوان مثال شرکت های  مجرب و معتبر در زمینه کنترل و مدیریت آفات، می توانند سموم مؤثر و قوی ساس کش و نیز مجموعه ای از ابزارهای مختلف کنترل و مدیریت آفات (سمپاش و … ) را بصورت حضوری یا آنلاین در اختیارتان قرار دهند.

هشت. در صورت امکان آیتم های آلوده را دور بیاندازید. در برخی موارد تشک ها و خوشخواب های آلوده بایستی دور انداخته شوند. از آنجائیکه ساس ها می توانند در کل یک ساختمان پراکنده گردند ممکن است بررسی و تفتیش اتاق ها و آپارتمان های مجاور نیز ضروری باشد.

حتماً اشیائی را که بیرون می اندازید به نحوی خراب نمائید تا کسی آنها را برنداشته و آلودگی را به خانه خود و یا دیگران منتقل و منتشر نسازد.

نه. از روغن درخت چای جهت پاکسازی خانه استفاده نمایید. این روغن می تواند در نابودسازی ساس ها مؤثر واقع گردد.

 

الف. خانه را تماماً از بالا به پایین تمیز کنید.

ب. تمامی رختخواب ها و لباس ها را با اضافه نمودن چند قطره از روغن درخت چای بشویید.

ج. کل فرش ها را شسته و جارو بکشید.

د. تمام رختخواب ها را از یکدیگر سوا کنید. تک تک آنان را با روغن درخت چای اسپری نمایید.

ذ. اسپری ساس کش را به کل خانه، اعم از داخل و بیرون اعمال نمایید. بسته به مقدار مورد نیاز اسپری، به ازای هر ۰.۵ لیتر آب، ۱۸ قطره از روغن درخت چای را اضافه نموده بخوبی ترکیب نمایید و کل خانه را اعم از فرش ها، رختخواب ها، لوازم خانه و … با آن اسپری کنید.

همانطور که در موارد بالا ذکر شده است راه های متفاوتی برای نابودی ساس ها وجود دارد اما بهترین و سریع ترین روش برای نابودی ساس استفاده از سم تخصصی بدباگ اوت می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بازگشت به بالا