رفتن به محتوای اصلی

چگونه ساس ها را بیابیم

اگر دچار تهاجم ساس ها شده اید، بهترین کار این است که در همان ابتدا آنان را بیابید؛ قبل از آنکه تهاجم این آفات در محل زندگیتان ریشه دوانده و انتشار یابد. تیمار یک تهاجم جزئی از ساس یا هر آفت دیگر در مراحل اولیه، با اینکه کار پر زحمتی است، بسیار کم هزینه تر و آسان تر از تیمار همان تهاجم در مرحله ای است که پیشرفته تر و گسترده تر شده است.

سایر حشرات چون سوسک فرش می توانند براحتی با ساس ها اشتباه گرفته شوند. اگر ساس ها را اشتباهی تشخیص دهید، به این آفات فرصت بیشتری جهت انتشار به سایر بخش های خانه یا حتی راه یابی به منازل دیگران و شروع تهاجمی مجدد را داده اید.

محل گزش ساس

محل گزش ساس نیز می تواند شبیه به محل نیش یا گزش سایر حشرات مانند پشه ها و کنه ها و یا بثورات پوستی (مانند اگزما یا عفونت های قارچی) یا حتی کهیر باشد. حتی بدن برخی انسانها هیچ واکنشی به گزش ساس ها از خود نشان نمی دهد؛ به همین دلیل وجود چندین یا حتی تعداد زیادی جای گزش بر روی بدنتان نمی تواند اثباتی بر وجود این آفات در خانه و محل زندگیتان باشد و در واقع مقیاس ضعیفی برای شناسایی و تشخیص یک تهاجم از ساس ها است.

یک روش دقیق تر و صحیح تر برای تشخیص تهاجمی محتمل از ساس ها این است که به دنبال علائم فیزیکی این آفات باشید. هنگام نظافت، تعویض رختخواب یا در صورتیکه مدتی دور از منزل بوده اید به دنبال علائم زیر باشید:

یک. لکه های به رنگ آهن زنگ زده یا مایل به قرمز بر روی ملافه ها یا تشک ها که ناشی از له شدن ساس ها است.

دو. لکه های تیره (در حدود این سایز: . ) که فضله ساس ها بوده و می تواند مانند رنگ یک ماژیک به پارچه رنگ پس بدهد.

سه. تخم ها و پوسته تخم ها، که ریز (در حدود ۱ میلی متر) بوده و پوسته های زرد کمرنگ که حاصل پوست اندازی نمف ها (ساس‎های نابالغ) در طول مراحل رشدشان می‎باشد.

چهار. ساس های زنده.

ساس ها کجا پنهان می شوند

ساس ها در صورتیکه برای غذا خوردن بیرون نیایند، در جاهای مختلفی پنهان می شوند.

در اطراف رختخواب، ساس ها می توانند در نزدیکی میله ها یا نرده های تخت، درزها و نواره های بالش ها، تشک ها و خوشخواب ها، شکاف های چارچوب تخت و تاج تخت و … یافت شوند.

اگر اتاق به شدت آلوده باشد ممکن است این آفات را در این مکان ها بیابید:

درز صندلی ها و کاناپه ها، بین کوسن ها، داخل چین پرده ها.

محل اتصال چارچوب کشوها

پریزها و لوازم برقی

زیر کاغذ دیواری های شل و آویزهای روی دیوار

محل اتصال سقف و دیوار

از آنجائیکه ساس ها فقط به اندازه ضخامت یک کارت بانکی هستند، می توانند داخل نقاط اختفای خیلی ریز جا بگیرند. اگر یک شکاف می تواند یک کارت بانکی را (از لحاظ ضخامت) در خود جای دهد می تواند ساس ها را نیز در خود پنهان کند و دسترسی ما را به آنها کاهش دهد اما سم ساس بدباگ اوت۱۶ اونس دارای قابلیت نفوذ بالا در ریزترین و عمیق ترین شکاف ها و منافذ محل لانه گذاری ساس ها می باشد و مشکل ساس شما را حل خواهد کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بازگشت به بالا