رفتن به محتوای اصلی

ساس ها آفتی برای سلامت عمومی

ساس ها یک مشکل و آفت برای سلامت عمومی

بر اساس گزارشات آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA)، مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری ایالات متحده (CDC) و وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا (USDA) ، ساس ها یک آفت برای سلامت عمومی هستند.

با وجود اینکه تاکنون موردی از انتقال بیماریها توسط ساس ها گزارش نگردیده اما این آفات منجر به آثار زیانبار مختلفی بر روی سلامت فیزیکی، سلامت روانی و اقتصاد افراد می گردند که برخی از آنان عبارتند از:

یک. عکس العمل های آلرژیکی به گزش ساس ها که می تواند شدید باشد. تأثیراتی که عدم عکس العمل بدن به یک جای گزش کوچک تا آنافیلاکسی را در بر می گیرد.

دو. عفونت های ثانویه بر روی پوست ناشی از عکس العمل به گزش ساس مانند: زرد زخم، اکتیما و تب آماس.

سه. تأثیرات مخرب بر روی سلامت روانی افرادی که در خانه های آلوده به ساس زندگی می کنند. برخی از این اثرات مخرب گزارش شده عبارتند از: استرس و اضطراب، مرض بیخوابی و عکس العمل های سیستمیک یا همان جهازی.

چهار. ساس ها موجودات ریز و بسیار زیرکی هستند. آنان در شکاف ها و سوراخ های ریز مخفی شده به سرعت تکثیر می شوند. به همین دلیل در صورت عدم تشخیص صحیح و بموقع آلودگی این آفات و محل اختفای آنان، دفع شان می تواند بسیار مشکل، زمانبر و پرهزینه باشد. این مسئله در مورد ساس های مقاوم تر بیشتر حائز اهمیت می گردد. با این حال می توان گفت راه حلی مناسب، کم هزینه و قطعی برای رفع مشکل ساس استفاده از سم بدباگ اوت  است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بازگشت به بالا