رفتن به محتوای اصلی

ساس ها آفتی برای سلامت عمومی

” هرچند ساس ها باعث انتقال بیماری نمی شوند ولی به علت ایجاد واکنش های حساسیتی، اثرات زیانبار بر روی سلامت روانی و عفونت های پوستی ناشی از گزش، به عنوان یک آفت برای سلامت عمومی در نظر گرفته می شوند. “

ساس ها یک مشکل و آفت برای سلامت عمومی:

بر اساس گزارشات آژانس حفاظت از محیط زیست، مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری و وزارت کشاورزی، ساس ها یک آفت برای سلامت عمومی هستند.

با وجود اینکه تاکنون موردی از انتقال بیماری ها توسط ساس ها گزارش نگردیده اما این آفات منجر به آثار زیانبار مختلفی بر روی سلامت فیزیکی، سلامت روانی و اقتصاد افراد می شوند که برخی از آنان عبارتند از:

۱. واکنش های حساسیتی به گزش ساس ها که می تواند شدید باشد. تأثیراتی که از عدم واکنش بدن به یک جای گزش کوچک تا آنافیلاکسی را در بر می گیرد.

عکس العمل های آلرژیک به گزش ساس

<< ساس ها یک آفت سلامت عمومی هستند >>

۲. عفونت های ثانویه بر روی پوست که ناشی از واکنش به گزش ساس است، مانند: زرد زخم، اکتیما و لنفانژیت.

۳. تاثیرات مخرب بر روی سلامت روانی افرادی که در خانه های آلوده به ساس زندگی می کنند. برخی از این اثرات مخرب گزارش شده عبارتند از: استرس و اضطراب، بی خوابی و واکنش های سیستمیک.

ساس موجب بروز بی خوابی، استرس و اضطراب

۴. ساس ها موجودات ریز و بسیار زیرکی هستند. آنان در شکاف ها و سوراخ های ریز مخفی شده به سرعت تکثیر می شوند. به همین دلیل در صورت عدم تشخیص صحیح و به موقع آلودگی به ساس ها و محل اختفای آنان، دفعشان می تواند بسیار مشکل، زمان بر و پرهزینه باشد. این مسئله در مورد ساس های مقاوم تر بیشتر حائز اهمیت می گردد. با این حال می توان گفت راه حلی مناسب، کم هزینه و قطعی برای رفع مشکل ساس استفاده از سم بدباگ اوت  است.

 

 

برای این نوشته 2 نظر ثبت شده است
  1. سلام و خسته نباشید
    من رو بدنم، بیشتر رو بازو و شکمم یه سری دونه های قرمز دارم که خیلی میخاره، سطحش به اندازه یه سانت بزرگ شده، نمی دونم چی نیشم زده! البته چند روز پیش رفته بودیم روستا، شب رو هم همونجا موندیم! از کجا مطمئن بشم که ساس بوده؟ چجوری باید درمانش کنم؟ ممکنه عوارضی برام داشته باشه؟؟؟
    ممنون میشم جواب بدید. پلیییییز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بازگشت به بالا