رفتن به محتوای اصلی

چگونه ساس ها را بیابیم؟

سایر حشرات چون سوسک فرش می توانند به راحتی با ساس ها اشتباه گرفته شوند. اگر ساس ها را اشتباهی تشخیص دهید، به این آفات فرصت بیشتری جهت انتشار به سایر بخش های خانه یا حتی راه یابی به منازل دیگران و شروع تهاجمی مجدد را داده اید.

از بین بردن ساس یا هر آفت دیگر در مراحل اولیه بسیار کم هزینه تر و آسان تر از نابودی ساس ها در مرحله ایست که پیشرفته تر و گسترده تر شده است.

محل گزش ساس

محل گزش ساس نیز می تواند شبیه به محل نیش یا گزش سایر حشرات مانند پشه ها و کنه ها و یا بثورات پوستی (مانند اگزما یا عفونت های قارچی) یا حتی کهیر باشد. حتی بدن برخی انسان ها هیچ واکنشی به گزش ساس ها از خود نشان نمی دهد؛ به همین دلیل وجود چندین یا حتی تعداد زیادی جای گزش بر روی بدنتان نمی تواند اثباتی بر وجود این آفات در خانه و محل زندگیتان باشد و در واقع مقیاس ضعیفی برای شناسایی و تشخیص تهاجم ساس ها است.

<< سوسک فرش به راحتی می تواند با ساس اشتباه گرفته شود >>

علائم تهاجم ساس ها

یک روش دقیق تر و صحیح تر برای تشخیص تهاجم ساس ها این است که به دنبال علائم فیزیکی به جا مانده از ساس ها باشید. هنگام نظافت، تعویض رختخواب یا در صورتی که مدتی دور از منزل بوده اید به دنبال علائم زیر باشید:

یک. لکه های به رنگ آهن زنگ زده یا مایل به قرمز بر روی ملافه ها یا تشک ها که ناشی از له شدن ساس ها است.

دو. لکه های تیره که فضله ساس ها بوده و می تواند مانند رنگ یک ماژیک به پارچه رنگ پس بدهد.

سه. تخم ها و پوسته تخم های ساس، که ریز بوده (در حدود یک میلیمتر) و پوسته های زرد کمرنگ که حاصل پوست اندازی نمف ها (ساس های نابالغ) در طول مراحل رشدشان می باشد.

چهار. ساس های زنده.

” اگر در خانه یا محل اقامت تان دچار تهاجم ساس ها شده اید، بهترین کار این است که در همان ابتدا ساس ها و مکانی که در آن پنهان شده اند را پیدا کنید؛ قبل از آنکه تهاجم این آفات در محل زندگیتان ریشه دوانده و انتشار یابد. “

ساس ها کجا پنهان می شوند؟

ساس ها در صورتی که برای غذا خوردن بیرون نیایند، در جاهای مختلفی پنهان می شوند.

 ساس ها می توانند در اطراف تختخواب، در نزدیکی میله ها یا نرده های تخت، درزها و نواره های کنار بالش ها، تشک ها و خوشخواب ها، شکاف های چارچوب تخت و تاج تخت و … یافت شوند.

اگر اتاق به شدت آلوده باشد ممکن است این آفات را در این مکان ها بیابید:

* درز صندلی ها و کاناپه ها، بین کوسن ها، داخل چین پرده ها.

* محل اتصال چارچوب کشوها.

* پریزها و لوازم برقی.

* زیر کاغذ دیواری های شل و آویزهای روی دیوار.

* محل اتصال سقف و دیوار.

از آنجایی که ساس ها فقط به اندازه ضخامت یک کارت بانکی هستند، می توانند داخل نقاط اختفای خیلی ریز جا بگیرند. اگر یک شکاف می تواند یک کارت بانکی را (از لحاظ ضخامت) در خود جای دهد؛ حتماً می تواند ساس ها را نیز در خود پنهان کند و دسترسی ما را به آن ها کاهش دهد. اما سم ساس بدباگ اوت ۱۶ اونس دارای قابلیت نفوذ بالا در ریزترین و عمیق ترین شکاف ها و منافذ محل لانه گذاری ساس ها می باشد و مشکل ساس را در خانه شما حل خواهد کرد.

 

 

 

یک نظر برای این نوشته موجود است
  1. با سلام
    سمپاشی رو باید چجوری انجام بدیم؟ بعد از سمپاشی باید از خونه بریم بیرون؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بازگشت به بالا