شماره تلگرام ما : ۰۹۳۵۴۴۰۶۷۷۶
 ۰۹۱۴۵۵۶۲۰۲۰ , ۰۴۴۳۲۲۵۱۸۱۷

حشره ساس چیست؟

ساس ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. آنان در نواحی گرمسیری و معتدل یافت می شوند. این حشرات معمولاً در طول شب، وعده غذای خود یعنی خون را از طریق گاز گرفتن بدن میزبان دریافت می کنند اما در صورت گرسنگی شدید، در طول روز نیز در اتاق های تاریک به فعالیت و یافتن میزبان مناسب خود می پردازند.

ساس ها معمولاً از خون موجودات خونگرم به خصوص انسان ها، خرگوش ها، خفاش ها و طیور تغذیه می کنند. این آفات اغلب از طریق تخت و رختخواب، خرید مبلمان دست دوم و مانند آن به خانه شما راه می یابند. وجود ساس در وسایل دست دوم باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.ساس ها از طریق گاز گرفتن میزبان خون را دریافت می کنند

ساس بالغ، تخم ساس

ساس های بالغ، حشرات بدون بال و به درازای ۴ الی ۵ میلیمتر بوده، قبل از خوردن غذا (خون) به رنگ زرد یا قهوه ای و پس از تغذیه کامل از خون، به رنگ قهوه ای روشن در می آیند. این حشرات دارای سر کوتاه و پهن، خرطوم سه بخشی و یک جفت شاخک چهار بخشی  هستند. ساس ها دارای سه جفت پا در ناحیه قفسه سینه هستند. شکم این آفات نیز به هشت بخش مشهود تقسیم شده است.

ساس های ماده، روزانه حدود دو الی سه تخم در محل اختفایشان می گذارند. تخم های ساس به رنگ سفید مایل به زرد و طول حدود یک میلیمتر هستند. این تخم ها معمولاً پس از ۸ الی ۱۱ روز هچ می شوند.

ساس های تازه هچ شده (نمف ها) به رنگ زرد کمرنگ و شبیه به ساس های بالغ بوده اما از لحاظ اندازه بسیار کوچکتر می باشند. نمف ها معمولاً پس از ۵ الی ۸ هفته به بلوغ می رسند. ساس های بالغ می توانند ۶ الی ۹ ماه بدون غذا دوام بیاورند. متوسط طول عمر ساس ها از چند هفته تا چند ماه است. تحت شرایط آزمایشگاهی ساس های بالغ تا ۴ سال نیز زنده می مانند!

” ساس ها موجوداتی هستند که از خون تغذیه کرده و بیشتر در نواحی گرمسیری و معتدل یافت می شوند. از این آفات به عنوان یک مشکل برای سلامت عمومی نام برده می شود. “

<< ساس های بالغ می توانند ۶ الی ۹ ماه بدون غذا دوام بیاورند >>

ساس ها موجودات خونخواری هستند و بعضی ها بر این باورند که شاید ساس ها امکان انتقال برخی بیماری ها مثل ایدز و یا هپاتیت را داشته باشند اما تحقیقات نشان می دهد که ساس ها در سرایت و انتقال بیماری به انسان ها نقشی ندارند.

اما ساس ها یک مشکل برای سلامت اجتماعی و عمومی هستند. چرا که گزش های مکرر شبانه ساس ها می تواند منجر به بی خوابی گردد.

در صورت تکرار بی خوابی و خارش ناشی از گزش ساس، این موضوع بر رفتار فرد تاثیر منفی داشته و می تواند فرد را دچار استرس کند. به همین دلیل ساس، آفت سلامت عمومی نیز شناخته می شود.

همچنین طبق گزارش ها، تغذیه ساس ها از خون سالمندان و همچنین نوزادان و به طور کلی کسانی که توانایی کمی در حرکت دارند و یا بیمارانی که توانایی حرکت ندارند سبب کمبود آهن و کم خونی در آن ها می گردد.

این آفات اغلب در مکان هایی که مردم بسیاری مدام در اقامت موقت و جابجایی هستند مثل هتل ها، مسافرخانه ها، مجتمع های آپارتمانی و مانند آن یافت می شوند.

توجه داشته باشید که هر نوع خانه ای می تواند تحت تهاجم ساس ها قرار بگیرد اما رعایت بهداشت در حد استاندارد می تواند مانع از انتشار سریع و وسیع این حشرات در کل خانه گردد.

<< تغذیه مکرر ساس ها از خون نوزادان سبب کمبود آهن در آن ها می گردد >>

                 

مکان هایی که ساس ها برای اختفا ترجیح می دهند عبارتند از:

۱. تشک و خوشخواب، به خصوص امتداد درزها و دوخت ها.

۲. رختخواب مثل ملحفه و پتو.

۳. زیر لبه های شل شده کاغذ دیواری.

۴. مابین فضا های خالی کف های چوبی، شکاف ها و ترک های روی دیوار.

توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که، درز و شکاف های موجود در چوب های کف خانه علاوه بر ساس، می توان میزبان موریانه ها نیز باشد.

۵. فرش و مبلمان، به خصوص درزها و شکاف های آن.

زمانی که موفق شدید ساس ها را پیدا کنید باید راه حلی سریع برای دفع ساس بیابید. ما به شما سم ضد ساس بدباگ اوت را توصیه می کنیم.

 

 

 

نظر خود را بنویسید

 1. aylar

  سلام!!!!!!
  میشه جوابمو بدین!؟
  یه موجودایی تو خونمون هست از کجا بدونم ساسه؟؟؟؟

  1. نویسنده 1

   سلام
   وقت عالی بخیر
   به مقاله زیر سر بزنید
   مشخصات ظاهری و سیکل زندگی ساس ها

ریشه کن کردن ساس در مرغداری
ریشه کن کردن ساس در مرغداری

مرغداری یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها در برابر تهاجم ساس ها است. وجود تعداد زیاد طیور در مرغداری ها از موارد ایجاد استرس است که اگر  آلودگی به ساس ها نیز در این بخش اتفاق بیفتد موجب…

ساس ها چه مدت بدون خون زنده می مانند
ساس چه مدت بدون خون زنده می ماند؟

ساس ها آفاتی هستند که از خون انسان ها و حیوانات تغذیه می کنند. متاسفانه، عدم دسترسی ساس ها به خون، باعث مرگ سریع آن ها نمی شود؛ بلکه در این حالت به خواب زمستانی می روند و تا ۱۸ ماه می توانند بدون…

همه چیز در مورد بوی ساس ها
همه چیز در مورد بوی ساس ها

بوی بد ساس ها ممکن است ناشی از فرومون های دفاعی آن ها باشد، یا این که از اجساد و بقایای در حال فساد آن ها متساعد شود؛ اما در هر صورت گام اصلی برای از بین بردن این بو…