شماره تلگرام ما : ۰۹۳۵۴۴۰۶۷۷۶
 ۰۹۱۴۵۵۶۲۰۲۰ , ۰۴۴۳۲۲۵۱۸۱۷

” امروزه، شیوع ساس ها در خانه ها و مکان هایی مثل هتل ها بسیار شایع شده است. با وجود اینکه ریشه کن سازی این آفات، بسیار مشکل است، ولی با تعدادی روش ساده، همچون تعویض تشک ها، تمیز و مرتب نگه داشتن خانه، استفاده از اسانس های گیاهی و … می توان از ورود آن ها به خانه پیشگیری نمود. “

روش های مراقبتی در منزل که می توانید در مقابل تهاجم ساس ها به کار گیرید:

ساس ها یک مشکل فزاینده و رو به رشد می باشند؛ چرا که در سال های اخیر، معمول تر و شایع تر از قبل شده و از طرفی ریشه کن سازی این آفات، کار بسیار مشکلی است.

با وجود اینکه هتل ها در صدر لیست مربوط به مساله تهاجم ساس ها قرار دارند، اما هر مکان اجتماعی دیگری نیز می تواند پناهگاهی برای این آفات باشد. خوشبختانه، راه ها و گام هایی برای پیشگیری از تهاجم ساس ها وجود دارد؛ در حالت کلی با محافظت از خود در حین سفر و در مدرسه، اجتناب از تماس با اشیا و وسایل آلوده و همچنین محافظت از خانه خود می توانید تا حد زیادی از تهاجم ساس ها به محل زندگیتان پیشگیری نمایید.

در این مقاله قصد داریم به نحوه پیشگیری از تهاجم این آفات آزاردهنده و چندش آور به خانه ها، از طریق روش های حفاظتی در داخل خانه بپردازیم و در مقالات بعدی به نحوه مراقبت از خود در حین سفر، در مدرسه و اجتناب از تماس با اشیای آلوده به ساس ها خواهیم پرداخت.

۱. تشک و خوشخواب را هر ۲ الی ۳ سال یکبار جایگزین نمایید.تعویض به موقع تشک یک اقدام مناسب برای مبارزه با ساس

<< ساس ها اکثرا به رختخواب شما هجوم می آورند >>

با این که این مدت برای تعویض تشک و خوشخواب و جایگزین نمودن آن ها بسیار کوتاه به نظر می رسد، اما این کار می تواند اقدامی هوشمندانه جهت دفع ساس ها از منبع و ریشه آن باشد. به محض ورود ساس ها به رختخوابتان، تشخیص جمعیت آنان، تعیین محل اختفایشان و دفع این آفات، کار بسیار مشکلی خواهد بود. بعلاوه ساس ها می توانند در سایر نواحی و مناطق خانه نیز پرسه بزنند؛ اما اغلب به رختخوابتان هجوم خواهند آورد.

۲. فرش ها و قالیچه ها را به طور مرتب جارو بزنید.

 

از طریق جارو کشیدن می توان از شر تعداد زیادی از ساس ها خلاص شد

حداقل هفته ای ۱ بار منزل را جاروکشی نمایید. اگر مشکوک به وجود ساس ها هستید، این کار را هر روز انجام دهید.

نکته ۱: پس از اتمام جاروکشی، سریعاً کیسه جاروبرقی را داخل یک پلاستیک گذاشته، درب پلاستیک را محکم ببندید و فوراً آن از منزلتان خارج کنید.

نکته ۲: اگر منزلتان به ساس ها آلوده بوده و پس از جارو کشیدن، کیسه و محتویات جارو سریعاً خالی و از منزل خارج نشوند، در این صورت ساس ها فرصت فرار و انتشار مجدد خواهند داشت.

۳. از عطرهای گیاهی برای فراری دادن ساس ها استفاده کنید.

برخی رایحه ها ساس ها را فراری می دهند. ۶ الی ۱۰ قطره از یکی از عطرهای گیاهی خالص یا همان اسانس، که رایحه آن را بیشتر ترجیح می دهید، در یک ظرف اسپری کوچک ریخته و با یک چهارم فنجان آب ترکیب کنید. سپس این ترکیب را به منزل و بر روی وسایلی که با خود به مکان های اجتماعی می برید مانند روپوش، کیف، کیسه خرید، کوله پشتی، چمدان و … اسپری نمایید.

اسانس های دافع ساس در تصویر زیر بیان شده است.

 

برای فراری دادن ساس ها از اسانس گیاهان استفاده کنید

در صورتی که اسانس های مذکور را با یک روغن حامل مانند جوجوبا یا روغن هسته انگور ترکیب کنید، می توانید یک دافع ساس برای بدن خود بسازید.

۴. ریخت و پاش های خانه را جمع کنید.

ریخت و پاش ها می توانند مکانی برای مخفی شدن ساس ها بوده و به آنان این امکان را می دهند که بتوانند راحت تر محل زندگیتان را آلوده سازند. بدیهی است که نظارت دقیق بر حضور و وجود ساس ها، در صورتی که شما به دلیل وجود ریخت و پاش، نتوانید به همه اشیا و لوازم خانه، دسترسی داشته و اطراف آنان بگردید و تردد داشته باشید، بسیار سخت خواهد بود. به حداقل رساندن محل اختفای ساس ها جهت پیشگیری یا دفع آنان بسیار ضروری است.

۵. راه های ورود ساس به خانه را مسدود کنید.

اگر در نزدیکی خانه های دیگر زندگی می کنید، به عنوان مثال در یک آپارتمان یا خانه های به هم چسبیده، سازمانی و … از طریق پر کردن فاصله خالی زیر درب های خروجی، راه را برای ورود ساس ها به خانه ببندید. این کار ورود ساس ها به داخل خانه را بسیار مشکل تر خواهد ساخت.

پر کردن فضای زیر درب های خروجی، راه ورود ساس به خانه را می بندد

اگر در سقف و دیوارهای خانه شکاف، ترک و یا هر آسیب دیگری وجود دارد در اسرع وقت آن را تعمیر نموده و بپوشانید تا ساس ها نتوانند از آن طریق به محیط زندگیتان راه یابند.

اگر تمام این موارد را انجام دادید اما باز هم ساس ها راهی برای ورود به خانه و تخت شما پیدا کردند، بهتر است در همان ابتدا با استفاده از سم تخصصی و طبیعی بدباگ اوت اقدام به ریشه کن کردن ساس ها کنید.

 

 

نظر خود را بنویسید

 1. فیروزه

  این اسانسی که گفتین رو فک کنم اگه بیشتر برای پیشگیری استفاده کنیم بهتره! وقتی ساس حمله می کنه به یه خونه فقط و فقط باید از سم استفاده کنیم و لا غیر! البته این تجربه شخصی منه!

  1. admin

   سلام – وقت عالی بخیر
   این سم هم کشنده هستش و هم دافع

معرفی ساس
حشره ساس را بیشتر بشناسید

حشره ساس چیست؟ ساس ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. آنان در نواحی گرمسیری و معتدل یافت می شوند. این حشرات معمولاً در طول شب، وعده غذای خود یعنی خون را از طریق گاز گرفتن بدن میزبان دریافت می کنند اما در صورت گرسنگی شدید، در طول روز نیز در اتاق های تاریک به […]

ریشه کن کردن ساس در مرغداری
ریشه کن کردن ساس در مرغداری

مرغداری یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها در برابر تهاجم ساس ها است. وجود تعداد زیاد طیور در مرغداری ها از موارد ایجاد استرس است که اگر  آلودگی به ساس ها نیز در این بخش اتفاق بیفتد موجب…

ساس ها چه مدت بدون خون زنده می مانند
ساس چه مدت بدون خون زنده می ماند؟

ساس ها آفاتی هستند که از خون انسان ها و حیوانات تغذیه می کنند. متاسفانه، عدم دسترسی ساس ها به خون، باعث مرگ سریع آن ها نمی شود؛ بلکه در این حالت به خواب زمستانی می روند و تا ۱۸ ماه می توانند بدون…

همه چیز در مورد بوی ساس ها
همه چیز در مورد بوی ساس ها

بوی بد ساس ها ممکن است ناشی از فرومون های دفاعی آن ها باشد، یا این که از اجساد و بقایای در حال فساد آن ها متساعد شود؛ اما در هر صورت گام اصلی برای از بین بردن این بو…