شماره تلگرام ما : ۰۹۳۵۴۴۰۶۷۷۶
 ۰۹۱۴۵۵۶۲۰۲۰ , ۰۴۴۳۲۲۵۱۸۱۷

” آیا با تهاجم ساس به خانه تان مواجه هستید؟ می توانید روش های مختلفی برای از بین بردن آن ها به کار ببرید. قرار دادن وسایل آلوده به ساس در دمای بالا یا در دمای انجماد و استفاده از خاک دیاتومه، می تواند به از بین بردن ساس ها کمک کند. اگرچه بهترین روش ریشه کنی آن ها، استفاده از سم ضد ساس بدباگ اوت می باشد. “

ساس ها از سالیان دور و دراز وجود داشته و نقاط بسیاری را در سراسر جهان آلوده ساخته اند. این حشرات می توانند به راحتی از طریق لباس ها، مبلمان و اثاثیه، چمدان، رختخواب و … انتشار و سرایت یافته و مکان های مختلف را آلوده سازند.

تهاجم ساس ها به یک منطقه یا مکان، هیچ ارتباطی با تمیزی و نظافت نداشته و علاوه بر مکان هایی چون اداره ها، فروشگاه ها، باشگاه ها، متروها، مرغداری ها و … حتی در تمیزترین خانه ها و هتل ها نیز یافت می شوند.  این آفات، حشرات کوچک، بیضی شکل، مایل به قهوه ای و فاقد قدرت پرواز و به اندازه یک دانه سیب هستند که از خون انسان ها و همچنین حیوانات تغذیه می کنند.

 

شناخت ویژگی های ظاهری ساس در روند نابودی آن موثر است.

ساس ها تحت دمای مناسب و منابع غذایی کافی، می توانند بیش از ۳۰۰ روز زنده بمانند. ساس های ماده روزانه ۱ الی ۵ تخم می گذارند که این تعداد، در مجموع به ۲۰۰ الی ۵۰۰ تخم در طول زندگیشان می رسد. جهت توقف تهاجم و ریشه کنی ساس لازم است علاوه بر خود ساس ها، تخم هایشان را نیز به طور کامل از بین ببرید.

کنترل ساس ها و تخم آنان

اولین گام جهت ریشه کن سازی تهاجم ساس ها، نظافت کامل تمامی مناطق آلوده شده توسط این حشرات و تخم های آنان است. به محض مشاهده ساس ها یا تخم های آنان، می توانید بر رویشان الکل سفید اسپری نموده و به طور موقت از شرشان خلاص شوید. همچنین لازم است در اسرع وقت، اقداماتی اساسی برای جلوگیری از انتشار آن ها انجام دهید.

می توانید کنترل ساس ها را با نظافت رختخواب، البسه، ملافه ها، رومیزی ها، پرده ها، فرش ها و امثال آن شروع کنید. آیتم های مذکور را با صابون و آب داغ شسته و سپس در بالاترین درجه دمای ممکن برای پارچه مورد نظر، داخل خشک کن حدوداً به مدت ۳۰ دقیقه خشک کنید. وسایلی را که قابل شستشو نمی باشند داخل کیسه های پلاستیکی قرار داده و چند روز مقابل آفتاب داغ رها نمایید تا ساس ها و تخم هایشان از بین بروند.

 

کنترل ساس ها از طریق نظافت ملافه، پرده، رومیزی و فرش

<< برای ریشه کنی ساس، لازم است علاوه بر خود ساس ها، تخم های آن ها نیز از بین بروند >>

بالعکس اگر در فصل زمستان با تهاجم ساس ها مواجه شده اید می توانید از دماهای انجماد جهت نابودسازی این حشرات و تخم هایشان استفاده کنید. آیتم ها و وسایل آلوده به ساس را که قابل شستشو نمی باشند داخل کیسه های پلاستیکی گذاشته در جایی دور از آفتاب در حیاط قرار دهید تا ساس ها و تخم های آن ها در دمای انجماد محیط بیرون، از بین بروند.

به این نکته نیز توجه نمایید که دفع ساس ها با استفاده از دماهای پایین (سرما) در مقایسه با دفع آنان با استفاده از دماهای بالا (زیر آفتاب) زمان بیشتری را می طلبد.

در گام بعدی تشک ها و خوشخواب ها و نیز فرش ها و قالیچه ها را با یک برس بسابید تا ساس ها و تخم های آن ها قبل از مرحله جاروکشی دفع شوند.

جارو نمودن مرتب و منظم این وسایل و همچنین سایر مناطق آلوده به ساس ها، پس از سابیدن آن ها، به دفع این آفات و تخم هایشان کمک می کند. پس از جاروکشی حتماً کیسه جاروبرقی را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار داده، درب کیسه را محکم گره زده و داخل سطل زباله بیرون از خانه بیندازید. در صورت آلوده شدن تشک و خوشخواب به ساس ها، احتمالاً بهترین کار، از بین بردن آنان و خرید تشک یا خوشخواب نو می باشد.

گام بعدی این است که شکاف ها و ترک های خانه را با گچ پوشانده و کاغذ دیواری های شل و یا کنده شده را بچسبانید تا ساس ها نتوانند به آن مکان ها پناه ببرند. مزیت دیگر پوشاندن درز ها این است که، از تهاجم مگس خوشه ای در طول فصول سرد، پیشگیری می کند.

 

پوشاندن ترک و شکاف در خانه و نقش آن در پاکسازی ساس

<< در صورت آلوده شدن تشک و خوشخواب به ساس، بهترین کار، از بین بردن آن ها و خرید تشک و خوشخواب نو می باشد >>

یکی از راهکارهای خوب جهت مبارزه با ساس ها استفاده از خاک دیاتومه می باشد. لایه نازکی از این پودر را در اطراف مناطقی که می دانید ساس ها مخفی شده اند و یا مشکوک به اختفای این آفات هستید بریزید. به آرامی پودر را بر روی فرش، قالیچه و امثال آن بمالید تا خاک دیاتومه به اعماق آنان نفوذ کند.  وقتی ساس ها از روی این پودر عبور می کنند سریعاً دهیدراته شده و آب بدنشان را از دست می دهند و در عرض چند ساعت، نابود می شوند.

 

خاک دیاتومه و اثرات آن در از بین بردن ساس

نابودسازی کامل ساس ها و تخم ساس

با اینکه گام های مذکور در بخش فوق، می توانند در جلوگیری از افزایش جمعیت ساس ها و حاد شدن تهاجم، مؤثر واقع گردند، اما حقیقت این است که جهت ریشه کن سازی سریع و مطمئن این آفات و به ویژه تخم های آنان که می توانند پس از هچ شدن، منبع و منشأ تهاجم های بیشتری باشند، در کنار راهکارهای دیگر، مجبور به استفاده از سموم ساس کش قوی و مطمئن خواهید بود. هرچند به دلیل مواد شیمیایی مضر و سمی موجود در این سموم، لازم است به هنگام استفاده از آنان نهایت دقت و احتیاط را به کار برید. بهترین کار، استفاده از سمومی است که جهت استفاده در اتاق خواب و سایر مناطق داخل خانه مناسب می باشند. سموم ساس کش مورد استفاده، به ویژه بایستی جهت استفاده بر روی تشک، خوشخواب، تخت و سایر لوازم و وسایل مربوط به رختخواب مطمئن و بی ضرر باشند.

قبل از اعمال سم ساس کش مورد نظر بهتر است مناطق آلوده به ساس را از زباله و زوائد، پاکسازی نمایید تا سم پاشی و یافتن محل لانه سازی و تخم گذاری این آفات، سریع تر و راحت تر باشد. در کل، مرتب نگه داشتن یک محیط و حذف زوائد، محل های اختفای ساس ها را به حداقل می رساند.

تشخیص محل اختفای ساس ها برای اعمال روش های از بین بردن ساس ها و استفاده از سموم ساس کش، ضروری می باشد. سم قوی و مطمئن ضد ساس بدباگ اوت، بهترین انتخاب برای دفع قطعی و همیشگی ساس ها می باشد.

هشدار!!! قبل از استفاده از سم ضد ساس بدباگ اوت لازم است دستورالعمل های روی سم را به خوبی مطالعه و مو به مو اجرا نمایید.

 

 

نظر خود را بنویسید

 1. Hamid

  آقا بالاخره این سمو ازکجا تهیه کنیم؟؟؟من هرچی گشتم نفهمیدم روش خریدش چطوره؟باید زنگ بزنیم به شما؟؟

  1. نویسنده 2

   سلام Hamid
   برای خریداری محصول و کسب اطلاعات بیشتر
   با شماره 09145562020 ،09354406776
   تماس حاصل کنید.

معرفی ساس
حشره ساس را بیشتر بشناسید

حشره ساس چیست؟ ساس ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. آنان در نواحی گرمسیری و معتدل یافت می شوند. این حشرات معمولاً در طول شب، وعده غذای خود یعنی خون را از طریق گاز گرفتن بدن میزبان دریافت می کنند اما در صورت گرسنگی شدید، در طول روز نیز در اتاق های تاریک به […]

ریشه کن کردن ساس در مرغداری
ریشه کن کردن ساس در مرغداری

مرغداری یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها در برابر تهاجم ساس ها است. وجود تعداد زیاد طیور در مرغداری ها از موارد ایجاد استرس است که اگر  آلودگی به ساس ها نیز در این بخش اتفاق بیفتد موجب…

ساس ها چه مدت بدون خون زنده می مانند
ساس چه مدت بدون خون زنده می ماند؟

ساس ها آفاتی هستند که از خون انسان ها و حیوانات تغذیه می کنند. متاسفانه، عدم دسترسی ساس ها به خون، باعث مرگ سریع آن ها نمی شود؛ بلکه در این حالت به خواب زمستانی می روند و تا ۱۸ ماه می توانند بدون…

همه چیز در مورد بوی ساس ها
همه چیز در مورد بوی ساس ها

بوی بد ساس ها ممکن است ناشی از فرومون های دفاعی آن ها باشد، یا این که از اجساد و بقایای در حال فساد آن ها متساعد شود؛ اما در هر صورت گام اصلی برای از بین بردن این بو…